DIY: Pompony z tiulu

DIY: Pompony z tiulu

wpis w: Home, Mom&Baby | 0

Po urodzinowych inspiracjach czas na krople realizacji, czyli jak wykonać pompony z tiulu. Takie pompony mogą posłużyć nam jako piękna dekoracja właśnie na przyjęciu, jako wystrój pokoju czy mały dodatek do sesji zdjęciowej.

Do zrobienia pomponów z tiulu potrzebne nam będą:

tiul w rolce *

wstążka

karton

nożyczki

miarka lub linijka

Wykonanie:

Z kartonu wycinamy koło o średnicy, której chcielibyśmy mieć pompon. Wewnątrz wycinamy mniejsze kółko i nacinamy je po bokach, by móc umieścić tam wstążkę lub kawałek tiulu, którym zwiążemy nasz pompon.

IMG_6698

IMG_6716

Zaczynamy nawijać tiul na nasz szablon. Staramy się nawijać go regularnie i dosyć gęsto, żeby uzyskać łady, puchaty pompon.

IMG_6726

IMG_6740

Teraz przecinamy nawinięty tiul, jednocześnie ściągając go nawiniętą wcześniej wstążką, czy kawałkiem tiulu. Staramy się zrobić to równo, bo od tego zależy wygląd naszego pomopona:)

IMG_6744

I już. Przywiązujemy wstążkę, żeby mieć za co go przywiesić.

IMG_6749

IMG_6753

IMG_6700

IMG_7412

IMG_6784

IMG_6783

IMG_7414

*dostępne są rolki 15 cm/9 m lub  30 cm/9 m. Ja wykorzystałam tą szerszą 30 cm szerokości i 9 m długości, ale spokojnie można też użyć drugiego wariantu. Z jednej rolki tiulu wychodzi 1 pompon, choć spodziewałam się wcześniej, że będę mogła zrobić ich więcej:) Warto mieć to na uwadze przy zakupie tiulu. Z tiulu szarego na próbę zrobiłam 2 pompony, jednak były zdecydowanie rzadsze i po prostu nie aż takie śliczne.

 

Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook3Share on Google+0

Zostaw Komentarz