Jak zatrzymać czas?

Jak zatrzymać czas?

wpis w: Mom&Baby | 0

Jak zatrzymać czas?

Kilka ostatnich dni ciągle przewija mi się cytat, który Blog Ojciec umieścił na swojej fejsbukowej tablicy:

„Wasze dziecko pewnego dnia wyrośnie z pieluch. Obiecuję. Pewnego dnia będzie już za duże na Wasze kolana. Pewnego dnia nie będziecie już musieli wyciągać go rano z łóżka. Pewnego dnia wejdziecie do jego pustego pokoju i będziecie skłonni oddać wszystko, aby TEN dzień wrócił. TEN dzisiejszy dzień – z całym jego zmęczeniem, chaosem i śmiechem. Odpuszczajcie więc małe rzeczy. Przytulajcie Wasze dziecko. Zostańcie z nim i pobawcie się trochę dłużej. Budujcie więź. Twórzcie wspomnienia. Piękne wspomnienia. Wspomnienia do których będziecie wracać, gdy te małe rączki, które dziś trzymacie, odejdą.”

(Positive Parenting: Todlers and Beyond)

Już od dłuższego czasu nachodzą mnie takie myśli. O tym jak szybko czas płynie. Przy dzieciach człowiek widzi to bardzo dokładnie. Jednego dnia trzyma na rękach małego bobaska a kilka dni później to małe bobo już biega i zaczyna mówić. Za chwile idzie do przedszkola, potem do szkoły…. I już nas nie potrzebuje. Bo po czasie tak się to pamięta, jakby minęło kilka dni. I choć mijają ich setki i czasem aż się płakać chce ze zmęczenia to już teraz wiem jak bardzo będę tęsknić za tym czasem. Za tym czasem kiedy dla moich dzieci jestem ważna. Kiedy mnie potrzebują. Kiedy wiem, że kochają mnie najmocniej na świecie. To ten ogrom miłości jest najpiękniejszy w macierzyństwie. Tej, którą dostajemy i tej którą dajemy. Ponad wszystko cenię sobie to, że mogę z moimi dziećmi spędzić tyle czasu ile będziemy potrzebować. Mimo, że często narzekam, to ciągle mam w świadomości ulotność tych chwil… Ale co można zrobić żeby je zatrzymać?

Nic nie można zrobić. Żadne zdjęcia tego nie oddadzą. Jedyne co można, to spędzić ten czas najlepiej, jak się da. Dawać tą miłość i brać ją i chłonąć. I tworzyć więzi, mając nadzieję, że gdy dorosną, będą nas kochać choć w 1/8 tak jak teraz.

Więc zawsze kiedy Ci źle i ciężko, przypomnij sobie o tym, że to trwa tylko chwile. Wczesne dzieciństwo, które pochłania tak dużo energii rodzica to tylko ułamek wspólnego życia. I choć nieprzespane noce i płacz mogą dać w kość. To minie. Za szybko.

 

Jeśli podobają Ci się moje wpisy możesz polubić stronę bloga na facebooku – tu, albo na instagramie – tu.

Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook7Share on Google+0

Zostaw Komentarz