Miejsca przyjazne mamom i dzieciom #2 Milicz – KOM

Miejsca przyjazne mamom i dzieciom #2 Milicz – KOM

wpis w: Life, Mom&Baby | 2

Jest w moim mieście takie miejsce ciekawe. Kiedyś znajdowała się tu słynna bombkarnia. Dziś jest KOM. Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny. Oferta KOMu skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, rodziców z dziećmi, jak i przedszkoli, szkół, a nawet dla biznesu.

Miejsce zachwyca kolorami. Jest tu stylowo, nowocześnie i bardzo przyjemnie. KOM to wiele różnych miejsc w jednym. Szkoła (bo takowa się tu znajduje), kawiarnia z kreatywną strefą dla dzieci, sala konferencyjna i na koniec KOMnata bombki.

Ja chciałabym się skupić głównie na kawiarni. A przede wszystkim strefie kreatywnej.

Przestrzeń w KOMie jest naprawdę ogromna. Można biegać, jeździć, skakać. Jedno jest pewne – dzieci się tu nie nudzą! A dla tych co skakać i biegać nie chcą są kolorowanki, klocki i układanki.

Kiedyś częściej tu przychodziłam z małą Adelką, później przez pewien czas trochę mniej. A teraz kiedy Mikołaj jest już też biegający i wariujący mogę przychodzić tu z obojgiem. To nie jest raczej miejsce dla dzieci 0-1, myślę, że Mikołaj jest w dolnej granicy wieku dziecka, które jakkolwiek skorzysta z uroków miejsca, w którym się znalazło. Nie oznacza to oczywiście, że nie można tu przyjść z mniejszym dzieckiem. Jak Mikołaj był malutki(tak, że głownie spał w wózku) też przychodziliśmy. Teraz byliśmy z małą Eleną i też znalazła sobie miejsce.

DSC_0066

DSC_0071

DSC_0072

DSC_0074

DSC_0108

DSC_0124

DSC_0132

DSC_0135

DSC_0147

DSC_0151

DSC_0274-horz

DSC_0180

DSC_0339

KOM to fantastyczne miejsce, w którym mama może napić się herbatki lub kawki, czy zjeść ciacho, a dziecko może biegać do woli, jeździć autkami, grać wielkimi szachami, pisać kredą po ścianie, układać puzzle, kolorować czy co tam zechce.

DSC_0400DSC_0402

DSC_0163

DSC_0207

DSC_0200

DSC_0235

DSC_0055

W KOMie jest darmowy dostęp do internetu, toaleta dla niepełnosprawnych, a także przewijak dla dziecka, łazienki są umieszczone z obu stron lokalu, więc nie trzeba biegać z jednego końca na drugi, a w jednej z łazienek jest mała umywalka, do której młodsze dzieci z łatwością same dosięgną i mały kibelek na który mogą same wskoczyć;)

DSC_0159

Istnieje też możliwość zrobienia tutaj urodzin dla dziecka, co chyba cieszy się dużą popularnością. KOM ma swoich animatorów, którzy zadbają o to, żeby przyjęcie urodzinowe było naprawdę niezapomniane zarówno dla jubilata jak i dla gości.

DSC_0394

Ze strefy kreatywnej prowadzą drzwi do KOMnaty Bombki. Jest to właściwie coś jak muzeum pełne najróżniejszych bombek. Kolekcja liczy 6400 oryginalnych milickich bombek, zaprojektowanych i wykonanych w ciągu wielu lat funkcjonowania fabryki. Wykonywane tradycyjnymi metodami i ręcznie zdobione, bombki z Milicza były znane i rozpoznawane na całym świecie.

Prócz tego jest jeszcze druga sala- Galeria Druha Bolka, milickiego społecznika, zawierająca dokumentację, puchary odznaczenia, fotografie, a także specjalnie przystosowany sprzęt sportowy, którego używał Bolesław Zajiczek.

Znalazłam kilka zdjęć z przeszłości. Adelka była tu prawie w tym wieku, co teraz Mikołaj:)

IMG_3313

IMG_3349

IMG_3396

IMG_3403

Adelka była tu nawet kiedyś na spotkaniu ze Św. Mikołajem.

IMG_8713

IMG_8811

KOM znajduje się w Miliczu na ulicy Dąbrowskiego 3 i jest czynny w piątki od 14 do 18, w soboty i niedziele od 12 do 18.

Tutaj macie stronę internetową KOMufanpage.

space

Chcesz być z nami na bieżąco? Polub nas na facebooku tu i na instagramie tu.

Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook43Share on Google+0

2 Odpowiedzi

  1. Fantastyczne miejsce. 🙂 Pozdrawiam!

  2. Pilica w kajaku! to bezpieczny sport i dzieci, przynajmniej mój, za nim szaleją. Bardzo Ci polecam.

Zostaw Komentarz