Miejsca przyjazne mamom i dzieciom #1 Wrocław – Dzieciolada

Miejsca przyjazne mamom i dzieciom #1 Wrocław – Dzieciolada

wpis w: Life, Mom&Baby | 4

Niedawno miałam okazję w końcu wybrać się do Wrocławskiej Dzieciolady. Bardzo chciałam odwiedzić to miejsce, szczególnie, że jest ono założone przez znajomą z Milicza. Od początku śledziłam przez facebooka dzieje tej klubokawiarni i kibicowałam mocno jej rozwojowi. Miejsce ma już nowego właściciela, ale oprócz tego chyba nic się nie zmieniło. A ja ciągle nie mogłam znaleźć okazji, żeby tam pojechać. I w końcu przy okazji spotkania mam udało się.

DSC_0024

DSC_0015

Dobrze wiem jak ciężko jest znaleźć miejsce w którym mama będzie mogła chwilę odpocząć, a dziecko bezpiecznie się pobawić. Większość moich wyjść do ludzi z dziećmi daleko odbiegała od pojęcia relaks.

Dla mam dzieci 0-2 najlepsze są właśnie tego typu miejsca, dlatego, że tak małe dziecko nie usiedzi grzecznie w miejscu, bo jest zbyt zajęte poznawaniem świata. Ciężko mu tego zabronić. Niestety ludzie nie będący rodzicami nie zawsze mają ochotę przebywać wśród nich. Też chcą się zrelaksować, a nie słuchać pisków i krzyków. 

Dzieciolada to miejsce, gdzie mama może usiąść i napić się koktajlu czy kawy, a jej starszak może pobuszować w małpim gaju pełnym kolorowych kulek, a młodsza pociecha bezpiecznie pobawić się w strefie malucha. Strefa malucha wyłożona jest bezpieczną, miękką pianką, więc nawet raczkujące maluchy mogą się tam swobodnie bawić. Mama ma dziecko pod kontrolą, jednocześnie mogąc spokojnie porozmawiać i chwilę odpocząć. Miejsce jest na tyle małe, że dziecko nigdzie nie czmychnie i jednocześnie na tyle duże, że może trochę pobiegać. Jest w sam raz. Atrakcje znajdą tu dzieci do 12 roku życia.

Do kawiarni prowadzi podjazd dla wózków.Na miejscu jest przewijak a w ubikacji nawet mały nocnik, i specjalna nakładka na kibelek. Przy umywalce podeścik. Na stronie znalazłam też informację o miejscu do karmienia.

W menu oprócz kawy i ciasta są też naleśniki, sałatki i kanapki. Istnieje też możliwość pogrzania posiłku dla dziecka.

DSC_0005

DSC_0051

DSC_0007

DSC_0043

DSC_0217

DSC_0098

DSC_0214

DSC_0257

DSC_0274

Dzieciolada znajduje się we Wrocławiu na ulicy Skrzydlatej 21a/1b i jest czynna codziennie od 10 do 20.

W Dziecioladzie organizowane są różne zajęcia: klub dzieciolady, rytmika czy balet. Przed wybraniem się w to miejsce warto sprawdzić, czy akurat któreś się nie odbywają. Na stronie dostępny jest przejrzysty grafik.

Można tu także urządzić prywatną imprezę urodzinową dla swojego dziecka z możliwością wynajęcia animatora.

Tutaj macie stronę Dzieciolady i ich funpage.

Chcesz być z nami na bieżąco? Polub nas na facebooku tu i na instagramie tu.

 

Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook7Share on Google+0

4 Odpowiedzi

  1. To jest niesamowite jak wzrasta świadomość, że matki nie chcą być przykute do własnej kanapy/kuchni/łóżka. Coraz więcej miejsc oferuje świetne warunki by przyjść z maluchem. Aż chce się mieć dzieciakowego!

  2. Wow, świetne miejsce !!! Moje dzieci uwielbiają szaleństwa w kulkach i takie sale zabaw.

  3. Bardzo pomocny wpis. Ciekawe zestawienie dla maluchów, dużo fajnych miejsc, o których nigdy nie słyszałam nawet, ale to dobrze, bo trzeba maluszkom urozmaicić „życie towarzyskie”

  4. Dzięki za ten wpis, na pewno mi się przyda, bo mam dwójkę rozrabiaków 3 i 5 latek. Takie miejsca są na wagę złota dla mnie.

Zostaw Komentarz