Porządek w przyprawach

Porządek w przyprawach

wpis w: Food&Drink, Home | 0

Uwielbiam przyprawy. Mam ich całe mnóstwo i chcę mieć jeszcze więcej. Niektórych używam rzadko, innych bardzo często. Tak czy siak są bardzo ważnym elementem mojej kuchni. Właściwie podstawą.

Jeszcze przed świętami zabrałam się za porządkowanie moich przypraw. W wolnym tłumaczeniu oznacza to przepsypanie ich z oryginalnych papierowych torebek do najzwyklejszych szklanych ikeowych słoików (tu). Nic wymyślnego.

Wcześniej trzymałam je w szufladzie, ale stwierdziłam, że są takie piękne i kolorowe, że po co je chować. Poza tym nie mogłam się już w nich odnaleźć, często mi się gdzieś skrywały, akurat wtedy, kiedy ich potrzebowałam.

Ale samo przesypanie do słoików nie wystarczy. Ważne, żeby je dobrze podpisać, żeby w chwili majestatycznego doprawiania zupy nie pomylić np. papryki słodkiej z chili…

Swoje etykietki na słoiczki ściągnęłam ze strony halo misiu i wydrukowałam na samoprzylepnym matowym papierze. Później wycięłam i poprzyklejałam na słoiki. Ale podczas przyklejania stało się coś nieoczekiwanego. Tusz zaczął się przecierać. Trochę zaczęłam panikować, po ogołoceniu drukarki z tony czarnego tuszu. Po chwili namysłu stwierdziłam, że wyglądają bardzo vintage i te które przypadkowo się nie pościerały – pościerałam specjalnie.

Myślę, że jak ktoś wolałby uniknąć tego efektu, może powinien użyć papieru błyszczącego?

IMG_9868

IMG_9863

IMG_9883

IMG_9880

IMG_9882

Naklejki przykleiłam na frontach, ale można je też przykleić na nakrętkach. Wszystko zależy od tego jak i gdzie zamierzamy je przechowywać. W szufladzie na pewno lepiej sprawdzą się napisy umieszczone na górze słoika. Ale moje przyprawy wyprowadziły się z szuflady (zrobiły miejsce mąkom) i przeniosły się na widoczną półkę.

IMG_1874

IMG_1878

IMG_1869

IMG_1879

Mi taka forma przechowywania przypraw odpowiada dużo bardziej niż w oryginalnych opakowaniach, jednocześnie stanowiąc pewną dekorację w kuchni.

Jeszcze raz przypomnę- etykiety do pobrania tu, słoiki dostępne tu

Jeśli podobają Ci się moje wpisy możesz polubić stronę bloga na facebooku – tu, albo na instagramie – tu.

 

Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Facebook4Share on Google+0

Zostaw Komentarz